Nowe warsztaty WrOpenUp 2017

wyświetleń: 1900

W 2017 roku oferta WrOpenUp wzbogaciła się o dwa praktyczne warsztaty, kształcące tzw. kompetencje przyszłości. Do treningu kompetencji międzykulturowych dodaliśmy praktyczne warsztaty z zarządzania projektem i sztuki prezentacji. Warsztaty opracowali specjaliści z międzynarodowych firm, mających siedzibę we Wrocławiu. 

W trzeciej edycji konkursu WrOpenUp wzięło udział ponad 200 uczniów z wrocławskich gimnazjów i liceów oraz 70 wolontariuszy z Polski i z zagranicy, reprezentujących Credit Suisse, Google, HP, HPE, IBM, UBS, NOKIA i Volvo. Wolontariusze w zespołach projektowych, kierowanych przez Dorotę Nawojczyk i Oliwię Tarasewicz - Gryt przygotowali, a następnie przeszkolili trenerów, którzy przeprowadzili z uczniami warsztaty, przygotowując ich do wyzwania konkursowego. W tegorocznej edycji konkursu zadaniem było zorganizowanie w szkole Dnia Różnorodności a następnie zaprezentowania dokonań drużyny podczas Gali Finałowej w Kinie Nowe Horyzonty.

Wolontariusze podzielili się swoim doświadczeniem i umiejętnościami, które wykorzystują na co dzień w swojej pracy, by dostarczyć młodym ludziom użytecznych narzędzi do rozwiązywania rzeczywistych problemów, z którymi się spotykają w szkole, a w przyszłości także w pracy. 

Podczas warsztatów z PM trenerzy z IBM, Google, UBS, Credit Suisse, Nokia, Volvo, HP enterprise and HP Inc stworzyli atmosferę zaufania, budując zespoły, bazując na swym praktycznym doświadczeniu. Pozwoliło to uczniom odkryć, na czym polega zarządzanie projektem i jak odnajdywać rozwiązania problemów. To dla nich pouczające nie tylko na samym warsztacie, ale także w późniejszym życiu, niezależnie od tego, jaką drogę wybiorą. Jestem bardzo zadowolony, że nie daliśmy im gotowych odpowiedzi, lecz nauczyliśmy ich zadawać właściwe pytania - mówi Edesio Santana z IBM.

 


  • 0google +

Komentarze

Zespoły

Wszystkie zespoły

Nasi partnerzy Wszyscy partnerzy

WSPARCIE Zobacz więcej

informacja_dla_ngo1.png